Aktualności
Treść
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Organizacja zakończenia roku szkolnego 2025/2026 w Miejskim Zespole Szkół nr 1. Poniżej szczegóły.
Rajd klasy 3 a do Skansenu „Magdalena”
W dniu 19 czerwca uczniowie klasy 3 a pod opieką Renaty Foryś, Ireny Mianowskiej i kilkorga rodziców wyruszyli na rajd pieszy do Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach.
Laboratoria Przyszłości
W środę, 17 czerwca 2026 r., uczniowie klasy VIIIb uczestniczyli w lekcji informatyki poświęconej technologii druku 3D. Tematem zajęć było poznanie zasady działania drukarki 3D oraz możliwości jej wykorzystania.
„Dzieci w naturze” – szkolenie dla edukatorów i rodziców
Zagroda Edukacyjna „Skrawek Nieba” oraz Nature Coaching Institute zapraszają serdecznie na szkolenie pt: „Dzieci w naturze”, które odbędzie się 26 września (sobota) w godz. 9.00-17.00 na terenie Zagrody w Łosiu.
Pożegnalny rajd i piknik klasy 3b
Koniec roku szkolnego to czas nie tylko wytężonej nauki i podsumowań, ale również wspaniałej zabawy. A ten obecny jest dla uczniów kl.3b wyjątkowy, ponieważ kończą I etap edukacyjny.
Konkurs - Świetlik
Świetlik to Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych, którego głównym celem jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych, jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie.
Wycieczka do Nowego Sącza - od drukarek 3D po wysokie skoki!
12 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 4b pod opieką pani Ireny Wojdyły-Pikuły uczestniczyli w wycieczce do Nowego Sącza.
Wycieczka do Krakowa
9 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Na turystów czeka tam wiele ciekawych miejsc. Pierwszym punktem programu było Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Europie
Szkolny Klub Europejski informuje, że 8 czerwca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Europie. Konkurs ten przyciąga wielu uczniów zainteresowanych geografią, historią, kulturą i językami urzędowymi w krajach Unii Europejskiej.
Szkolny Konkurs Mitologiczny
Od wielu lat w naszej szkole odbywa się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas V. Organizatorem tego konkursu jest Pan Tomasz Karp. W tym roku rywalizowali ze sobą reprezentanci trzech klas.