Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
ROK SZKOLNY 2016/2017

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

 

 

 W dniu 15.03.2017r na hal sportowej  MOSiR w Tarnowie odbył się Finał Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży w koszykówce chłopców.

Do zawodów zgłosiło się: 6zespołów-72zawodników

 

- Gimnazjum Nr 1 Gorlice                        powiat gorlicki

- Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej             powiat suski

- Gimnazjum nr 2 w Tarnowie                     powiat tarnowski

- Gimnazjum Nr 76 w Krakowie                   powiat M. Kraków

- Gimnazjum nr 1 w Wieliczce                    powiat krakowski

- Miejskie Gimnazjum Nr 2 w Oświęcimiu   powiat oświęcimski

Nasze gimnazjum reprezentowali:

  1. Dominik Ignar
  2. Mikołaj Kubala
  3. Jakub Janik
  4. Artur Kołodziej
  5. Kacper Stabach
  6. Borys Duran
  7. Filip Schindler
  8. Miłosz Matyja
  9. Kacper Wiktorek

 

Opiekun: Daniel Ignar

Czytaj więcej...

 W dniu 09.03.2017 r. w Hali Sportowej OSIR odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów w piłce ręcznej. Do zawodów zgłosiło się dwie drużyny dziewcząt i 4 chłopców, a rywalizacja przebiegała systemem "każdy z każdym". Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum Nr 4 nieznacznie pokonując Gimnazjum Nr 1 (8:7), natomiast wśród chłopców o końcowej klasyfikacji zdecydowała różnica bramek pomiędzy trzema zespołami, które zdobyły po 4 punkty. Ostatecznie zwyciężyło Gimnazjum Nr 1 (bramki 23:16).

 

Czytaj więcej...

 

 

    Bardzo dobrze  spisują się gimnazjaliści MZS nr 1 w Gorlicach -  po wygranych turniejach koszykarskich o Mistrzostwo Gorlic oraz Powiatu Gorlickiego przyszedł czas na zawody rejonowe.

W dniu 26.01.2017r. na hali sportowej w MZS nr 1 w Gorlicach odbył się Półfinał  Małopolskiej Gimnazjady  Młodzieży w koszykówce chłopców   ur. 2001-2003 .

Organizatorem zawodów był: Małopolski Szkolny Związek Sportowy Kraków oraz PZPO - Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bieczu.

  • Do zawodów zgłosiło się: 4 zespoły - 48 uczniów

- Gimnazjum nr 9 w Nowym Sączu powiat - Nowy Sącz

- Gimnazjum nr 3 w Limanowej powiat - limanowski

- Gimnazjum w Chełmcu powiat - nowosądecki

- Gimnazjum nr 1 w Gorlicach powiat - gorlicki

 

Czytaj więcej...

 

Zawody przeprowadzono w dniu 19.01.2017r. na lodowisku GORTOR w Gorlicach dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach. W poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców za miejsca 1-3 startujący otrzymali medale i dyplomy. W punktacji łącznej dziewcząt i chłopców szkoły otrzymały za miejsca 1-3 puchary oraz dyplomy.

 

Opiekunami byli: Irena Wojdyła-Pikuła i Włodzimierz Grądalski.

WYNIKI

GALERIA

 

 

W dniach 8-9.12.2016 r. w Krytej Pływalni "FALA" odbyły się DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW W PŁYWANIU. O medale rywalizowano w klasyfikacji indywidualnej, a o puchary w drużynowej, do której zaliczano starty indywidualne oraz sztafety. Z zawodników szkoły podstawowej w konkurencjach indywidualnych  wysokie miejsca uzyskali:

-Musiał Dawid w stylu dowolnym na dystansie 50 m miejsce IV

- Haluch Bartosz w stylu klasycznym na dystansie 50 m miejsce I

-Hul Jakub w stylu grzbietowym na dystansie 50 m miejsce I

Z zawodników szkoły gimnazjalnej w konkurencji sztafet zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uzyskali I miejsca

 

Czytaj więcej...

 

 

W dniu  6 grudnia  2016r   w MZS 1w Gorlicach zostały zorganizowane Mistrzostwa  Powiatu   w koszykówce   chłopców -  GIMNAZJADA  2016/2017

 

Do turnieju  zgłosiło  się 4 szkół. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym .

 

 

W y n i k i:

                                    

Szalowa      :        Moszczenica           7 : 10         

        

Gorlice 1    :        Stróżówka               34 : 5                  

Gorlice 1    :        Szalowa                  32 : 4                  

                       

Stróżówka   :       Moszczenica           18  : 9        

Stróżówka  :        Szalowa                  22  : 11     

Gorlice 1    :        Moszczenica          34  : 14                    

                                             

                  

 

                                   K o l e j n o ś ć    k o ń c o w a     t u r n i e j u:

 

            1  miejsce  Mistrz Powiatu              Gimnazjum   nr 1 w  Gorlicach                                         

         2  miejsce                                Gimnazjum     w  Stróżówce

         3  miejsce                                Gimnazjum     w  Siedliskach

         4  miejsce                                Gimnazjum     w  Szalowej

 

Czytaj więcej...

 

 

W dn. 4.11.2016r chłopcy klas IV i V naszej szkoły zmierzyli się z dziewczętami klasy V  SP 4 w Gorlicach. Po bardzo zaciętym spotkaniu, mecz zakończył się remisem 25-25.

W dn 18.11.2016r na naszej hali sportowej gościliśmy koszykarzy klasy IV z SP4 w Gorlicach. Uczniowie klasy IV uczestniczący w zajęciach Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykarskiego zwyciężyli 36-15.

Opiekunem drużyny jest p. Daniel Ignar

 

Meczy zostały nagrane i można je obejrzeć:

 

Od 1 września 2016r  w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorlicach utworzony jest Szkolny  Młodzieżowy Ośrodek  Koszykówki (SMOK). Jest to projekt Polskiego Związku Koszykówki, który na podstawie ogłoszenia przez Ministerstwo Sportu I Turystyki konkursu na,, Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” jest realizowany w naszej szkole.

Programem zostali objęci chłopcy z klas IV, V i VI. Zajęcia  dwa razy w tygodniu prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego: Daniela Ignara,  Włodzimierza Grądalskiego i Irenę Wojdyła -Pikułę.  Na realizację tych zajęć  PZKosz  przekazał szkole  sprzęt sportowy – 15 piłek o rozm. 5,  15 piłek o rozm. 6, kamerę wraz ze statywem do nagrywania treningów      i meczy, stojaki, skakanki  oraz inne przybory.7

Czytaj więcej...

 

W dn.18.11.2016r w na hali w Bieczu odbyły się drużynowe zawody w badmintonie chłopców i dziewcząt. Drużyna chłopców  z naszego gimnazjum w składzie : Szymon Piekarz i Filip Schindler (klasa II B ) okazała się najlepsza, zdobywając Mistrzostwo Powiatu.

 

Do zawodów awansowały również dziewczęta i  w składzie: Diana Grądalska, Iza Cop, Martyna Sawa ( klasa II a ) zajęły IV miejsce.

FOTOGALERIA

 

W dniu 17.11.2016 r. w hali sportowej  OSiR odbyły się Mistrzostwa Szkół  Gimnazjalnych w koszykówce chłopców.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 powtórzyli swoje osiągnięcie z ubiegłego roku i znów zwyciężyli w rywalizacji szkolnej w koszykówce. Po zaciętym i emocjonującym meczu pokonali  rówieśników z MZS nr 4 w Gorlicach.

Naszą szkołę reprezentowali:

1.Ignar Dominik 3b             

2.Kubala Mikołaj 3b           

3.Kołodziej Artur 3b            

4.Petit Kacper 3b                  

5.Schindler Filip 2b

6.Tenerowicz Bernard 2b

7.Duran Borys 2a                 

8.Kacper Wiktorek – 1b                

9.Miłosz Matyja – 1b  

10.Jakub Janik 3b - kapitan drużyny

     

Czytaj więcej...

 

W dniu 21 października 2016r odbyły się miejskie zawody w grze w szachy, a Gimnazjum nr 1 zajęło w nich II miejsce i awans na zawody powiatowe.

 

Nasze gimnazjum reprezentowali:

1. Kamila Lewandowska , kl. 2a

2.Jakub Knapik , kl.2 b

3.Jarosław Petryniak , kl. 2b

4.Adrian Nabożny , kl. 2b

 

 

Opiekunem drużyny była p.Irena Wojdyła-Pikuła

    W dniu 20.09.2016 r. na stadionie OSiR w Gorlicach odbyły się SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. W szkołach podstawowych rywalizowano na dystansie 10 x 800 m wśród dziewcząt i 10 x 1000 m wśród chłopców, natomiast w gimnazjach 10 x 1000 m dziewcząt     i 10 x 1500 m chłopców. Najlepszymi sztafetami okazały się: SP 5 i GIM 1 dziewcząt, SP 3 i GIM 1 - chłopców

Nasze Gimnazjum reprezentowały następujące dziewczęta:

1.     Aleksandra Herman, kl. 3b

2.     Marta Czaja, kl. 3b

3.     Paula Jędrzejczyk, kl. 3b

4.     Magdalena Romanek, kl.3b

5.     Anna Sokołowska, kl. 3b – rez.

6.     Anna Pijanowska, kl. 3a

7.     Diana Grądalska, kl.2a

8.     Natalia Haluch, kl. 2a

9.     Martyna Sawa, kl. 2a

10.                       Julia Matyja, kl. 1

11.                       Alicja Maciejczyk, kl.1

 

Nasze Gimnazjum reprezentowali chłopcy:

1.     Jakub Janik, kl. 3b

2.     Dominik Ignar, kl. 3b

3.     Mikołaj Kubala, kl. 3b

4.     Artur Kołodziej, kl.3b

5.     Adrian Gąsior, kl. 3a

6.     Kamil Biesiada, kl. 3a

7.     Patryk Lewiński, kl. 3a – rez.

8.     Arkadiusz Sokulski, kl. 2b

9.     Szymon Piekarz, kl. 2b

10.                       Mateusz Tuszkanow, kl. 2a

11.                       Miłosz Matyja, kl. 1

 

Opiekun: Daniel Ignar

 

Za zajęcie miejsce 1-3 szkoły otrzymały puchary i dyplomy, zawodnicy za 1-3 medale. Szczegółowe wyniki w załączniku.  

 

Czytaj więcej...

    W dniu 20.09.2016 r. na stadionie OSiR w Gorlicach odbyły się SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. W szkołach podstawowych rywalizowano na dystansie 10 x 800 m wśród dziewcząt i 10 x 1000 m wśród chłopców, natomiast w gimnazjach 10 x 1000 m dziewcząt     i 10 x 1500 m chłopców. Najlepszymi sztafetami okazały się: SP 5 i GIM 1 dziewcząt, SP 3 i GIM 1 - chłopców

Nasze Gimnazjum reprezentowały następujące dziewczęta:

1.     Aleksandra Herman, kl. 3b

2.     Marta Czaja, kl. 3b

3.     Paula Jędrzejczyk, kl. 3b

4.     Magdalena Romanek, kl.3b

5.     Anna Sokołowska, kl. 3b – rez.

6.     Anna Pijanowska, kl. 3a

7.     Diana Grądalska, kl.2a

8.     Natalia Haluch, kl. 2a

9.     Martyna Sawa, kl. 2a

10.                       Julia Matyja, kl. 1

11.                       Alicja Maciejczyk, kl.1

 

Nasze Gimnazjum reprezentowali chłopcy:

1.     Jakub Janik, kl. 3b

2.     Dominik Ignar, kl. 3b

3.     Mikołaj Kubala, kl. 3b

4.     Artur Kołodziej, kl.3b

5.     Adrian Gąsior, kl. 3a

6.     Kamil Biesiada, kl. 3a

7.     Patryk Lewiński, kl. 3a – rez.

8.     Arkadiusz Sokulski, kl. 2b

9.     Szymon Piekarz, kl. 2b

10.                       Mateusz Tuszkanow, kl. 2a

11.                       Miłosz Matyja, kl. 1

 

Opiekun: Daniel Ignar

 

Za zajęcie miejsce 1-3 szkoły otrzymały puchary i dyplomy, zawodnicy za 1-3 medale. Szczegółowe wyniki w załączniku.  

 

Czytaj więcej...

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH

GIMNAZJA

Rok szkolny 2016/2017

 

 

LP.

 

 

NAZWA ZAWODÓW

TERMIN ZAWODÓW MIEJSKICH

2015/2016

TERMIN ZAWODÓW POWIATOWYCH

2015/2016

1.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

dziewczęta + chłopcy

 

20.09.2016 r.

 

05.10.2016 r.

2.

LIGA LEKKOATLETYCZNA

dziewczęta + chłopcy

 

11.10.2016 r.

 

-

3.

FUTSAL

chłopcy

 

07.10.2016 r.

 

12.10.2016 r.

4.

SZACHY

dziewczęta + chłopcy

 

21.10.2016 r.


14.11.2016 r.

5.

TENIS STOŁOWY
INDYWIDUALNY + DRUŻYNOWY

dziewczęta + chłopcy

 

03.11.2016 r.

 

09.11.2016 r.

6.

BADMINTON DRUŻYNOWY

dziewczęta + chłopcy

 

15.11.2016 r.

 

18.11.2016 r.

7.

KOSZYKÓWKA

chłopcy
dziewczęta

 

17.11.2016 r.

18.11.2016 r.

 

25.11.2016 r.

29.11.2016 r.

8.

PŁYWANIE DRUŻYNOWE
+ INDYWIDUALNE

dziewczęta + chłopcy

 

09.12.2016 r.

 

-

9.

JAZDA SZYBKA NA LODZIE

dziewczęta + chłopcy

 

19.01.2017 r.

 

-

10.

SIATKÓWKA

chłopcy
dziewczęta

 

15.02.2017 r.

16.02.2017 r.

 

28.02.2017 r.

22.02.2017 r.

11.

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

dziewczęta + chłopcy

 

22.02.2017 r.

 

-

12.

PIŁKA RĘCZNA

dziewczęta

chłopcy

 

09.03.2017 r.

10.03.2017 r.

 

21.03.2017 r.

31.03.2017 r.

13.

UNIHOCKEJ

dziewczęta

chłopcy

 

06.04.2017 r.

07.04.2017 r.

 

-

-

14.

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

dziewczęta + chłopcy


20.04.2017 r.

 

24.04.2017 r.

15.

PIŁKA NOŻNA

chłopcy

 

05.05.2017 r.

 

09.05.2017 r.

16.

DRUŻYNOWA LIGA LA

dziewczęta + chłopcy


11.05.2017 r.


11.05.2017 r.

17.

ROWERY MTB

dziewczęta + chłopcy


23.05.2017 r.


-

18.

LIGA LEKKOATLETYCZNA – II RZUT

dziewczęta + chłopcy

 

31.05.2017 r.

 

-

19.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

dziewczęta + chłopcy


06.06.2017 r.

 

 

           

 

 

TERMINY LIGI PŁYWACKIEJ:

I runda            -           05.11.2016 r. godz. 10.00

II runda           -           14.01.2016 r. godz. 10.00     

III runda          -           18.03.2017 r. godz. 10.00

IV runda          -           27.05.2017 r. godz. 10.00

 

 

 

Zawody miejskie dla szkół podstawowych i gimnazjów zostaną przeprowadzone na obiektach sportowych OSiR. Terminy zawodów mogą ulec zmianie w przypadku złych warunków atmosferycznych lub zmiany terminów zawodów powiatowych.

 

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH

Szkoły Podstawowej

Rok szkolny 2016/2017

 

 

LP.

 

 

NAZWA ZAWODÓW

TERMIN ZAWODÓW MIEJSKICH

TERMIN ZAWODÓW POWIATOWYCH

1.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

dziewczęta + chłopcy

 

20.09.2016 r.

 

05.10.2016 r.

2.

LIGA LEKKOATLETYCZNA – I rzut

dziewczęta + chłopcy

 

11.10.2016 r.

 

-

3.

FUTSAL

chłopcy

 

17.10.2016 r.

 

27.10.2016 r.

4.

SZACHY

dziewczęta + chłopcy

 

20.10.2016 r.


15.11.2016 r.

5.

TURNIEJ GIER I ZABAW „MAŁY MISTRZ”

Klasy I-III

24.11.2016 r. (I rzut)

 09.06.2017 r. (II rzut)

-

6.

BADMINTON DRUŻYNOWY

dziewczęta + chłopcy

 

14.11.2016 r.

 

22.11.2016 r.

7.

PŁYWANIE DRUŻYNOWE
+ INDYWIDUALNE

dziewczęta + chłopcy

 

08.12.2016 r.

 

6-10.02.2017 r.
(wojewódzkie)

8.

TENIS STOŁOWY
INDYWIDUALNY + DRUŻYNOWY

dziewczęta + chłopcy

 

20.12.2016 r.

 

18.01.2017 r.

9.

MINI KOSZYKÓWKA

dziewczęta

chłopcy

 

04.01.2017 r.

05.01.2017 r.

 

23.01.2017 r.

25.01.2017 r.

10.

JAZDA SZYBKA NA LODZIE

dziewczęta + chłopcy

 

19.01.2017 r.

 

-

11.

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

dziewczęta + chłopcy

 

22.02.2017 r.

 

-

12.

MINI SIATKÓWKA

dziewczęta

chłopcy

 

07.03.2017 r.

08.03.2017 r.

 

27.03.2017 r.

22.03.2017 r.

13.

PIŁKA RĘCZNA

dziewczęta

chłopcy

 

15.03.2017 r.

16.03.2017 r.

 

28.03.2017 r.

10.04.2017 r.

14.

UNIHOCKEJ

dziewczęta

chłopcy

 

04.04.2017 r.

05.04.2017 r.

 

-

-

15.

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

dziewczęta + chłopcy


20.04.2017 r.

 

24.04.2017 r.

16.

CZWÓRBÓJ

dziewczęta + chłopcy

 

27.04.2017 r.

 

12.05.2017 r.

17.

PIŁKA NOŻNA

chłopcy

 

04.05.2017 r.

 

10.05.2017 r.

18.

ROWERY MTB

dziewczęta + chłopcy


23.05.2017 r.


-

19.

LIGA LEKKOATLETYCZNA – II rzut

dziewczęta + chłopcy

 

31.05.2017 r.

 

-

 

            Zawody miejskie dla szkół podstawowych i gimnazjów zostaną przeprowadzone na obiektach sportowych OSiR. Terminy zawodów mogą ulec zmianie w przypadku złych warunków atmosferycznych lub zmiany terminów zawodów powiatowych.

 

 

 

 

Copyright © 2017 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.