Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1

im. ks. Stanisława Konarskiego w MZS nr 1 w Gorlicach

„Samorząd jest to (… )praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają... Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał... Żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... To nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”

Janusz Korczak  

 

 

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie naszej Szkoły i wszyscy oni mogą wpływać na to, co się w niej dzieje. Aby samorząd sprawnie funkcjonował, wybierana jest Rada Samorządu Uczniowskiego składająca się z  przedstawicieli uczniów, którzy działają w imieniu kolegów i reprezentują ich interesy. Pracą Rady SU kieruje Zarząd Samorządu Uczniowskiego, wybierany spośród członków Rady Samorządu Uczniowskiego.  Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego  odbywają się zgodnie z zasadami demokracji. -są wolne, równe i tajne.

 Zasady wybierania organów Samorządu Uczniowskiego zawarte są w Regulaminie Samorządu Uczniowskiego( Rozdz. IV, s. 7).

Rada Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/16:

Gabriela Karpińska- klasa IVa

Witold Zych- klasa IVa

Jakub Masłowski- klasa IVb

Oskar Stec- klasa IVb

Jakub Masłowski- IV c

Dawid Musiał- klasa IV c

Kacper Drąg- klasa Va

Dominika Maciejczyk- klasa Va

Mikołaj Mikrut- klasa VB

Adam Rachel- Kluczewski- klasa VB

Martyna Fudala- klasa VIa

Alicja Maciejczyk- klasa VIa

Natalia Przybycień- klasa VIb

Anna Wieściecińska – klasa VIb

 

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

 „Samorządy mają głos”

Nasza Szkoła po raz drugi  przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Samorządy mają głos”

organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ma on na celu wspieranie samorządności

uczniowskiej  poprzez organizowanie demokratycznych wyborów oraz  ukształtowanie przekonania o współdecydowaniu uczniów w sprawach szkoły.  Od CEO otrzymaliśmy  materiały pomagające przeprowadzić wybory. Wśród nich znalazły się m.in. poradnik dla uczniów, plakaty zachęcające do udziału w wyborach, scenariusze debat i lekcji na temat samorządu oraz wzory kart do głosowania i protokołów.

Wybory zaplanowano na 30 września 2015 r.

W tym dniu w naszej Szkole oraz w kilkuset szkołach  w całej Polsce  odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Spośród  czternastu  kandydatów w sposób  demokratyczny wybrano sześciu uczniów, którzy weszli w skład Zarządu SU.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie:

Alicja Maciejczyk

Julia Matyja

Miłosz Matyja

Patrycja Przybylska

Martyna Rachel

Emilia Zych

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2015/2016

Przewodniczący

Mikołaj Mikruta- klasa V b

Zastępca przewodniczącego

 Natalia  Przybycień- klasa VIb

Członkowie Zarządu:

Kacper Drąg- klasa Va

Martyna Fudala- klasa VIa

Alicja Maciejczyk- klasa VIa

Witold Zych- klasa IVa

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

 

Opiekun SU: p. Maria Łęcka

 

 GALERIA

 

 

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.