Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

WOLONTARIAT

„wolontariat ma sens”

Opiekun : pani mgr Halina Haluch

Nasi członkowie:


-   Aleksandra Spyra

-   Aleksandra Rybczyk

-   Michał Padoł

-   Magdalena Woźniak

-   Jagoda Sokołowska

-   Aleksandra Ciuła

-   Karolina Rzepiela

-   Klaudia Bogdan

-   Wiktoria Karpińska

-   Marta Szydłowska

-   Aleksandra Herman

-   Laura Szpilka

-   Paulina Gościmińska

-   Karolina Jawor

-   Jagoda Bekier

-   Anna Klukowska

-   Kinga augustyn

-   Martyna Lenard

-   Wiktoria Zagórska

-   Wiktoria Przyboś

-   Justyna Haluch

-   Anna Grądalska

-   Aleksandra Szczepańska

-   Michał Śliwa

-   Aleksandra Trzaskoś

-   Kamil Tomasik

-   Kaja Giemza

 


 

Działalność koła w roku 2014/2015:

1.Pomoc w przeprowadzeniu Międzynarodowej  XXVII Krajowej Wystawy Psów Rasowych.                                                

2.Przeprowadzanie akcji „Wyjdź z domu

3..Pomoc w przeprowadzaniu IV Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.  4..Przygotowanie 20 róż z napisami Spoczywaj  w pokoju”.  

5.Uporządkowania zapomnianych nagrobków .

 6.Pomoc  słabszym uczniom w nauce.                                           7.Przygotowanie plakatu związanego z chorobami otyłości i wyjście na spotkanie do I LO im. Marcina Kromera                                   

8.Przygotowanie” Szlachetnej Paczki”.                                               

9.Udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

10.Udziałw obchodach 100 –lecia bitwy pod Golicami.

11.Przygotowanie stroików na święta Wielkanocne i  Światowego Dnia Chorego dla chorych ZOL i szpitala.

 

 

 

 

 

 

Wyjazd do Jodłówki Tuchowskiej luty 2015r

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w dniach 25-26 marca najbardziej zasłużeni i najaktywniej pracujący przez cały ubiegły rok wolontariusze z naszej szkoły, wraz z opiekunką - panią Haliną Haluch udali się na warsztaty kształceniowe zorganizowane w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Należy dodać, że taki wyjazd był już organizowany po raz kolejny.

Razem z nami byli tam również niektórzy wolontariusze z pozostałych szkół z Gorlic i okolic. Podczas pierwszego dnia pobytu spotkaliśmy się kolejno z prowadzącymi nasze warsztaty- panią Jolą, panem Krzysztofem i na koniec z panem Jackiem.. Pani Jola zgłębiła z nami temat komunikacji międzyludzkiej. W mniejszych podgrupach odgrywaliśmy wcześniej przećwiczone przez nas scenki ,a następnie analizowaliśmy je i zastanawialiśmy się co można by było zmienić ,aby szerzyć wśród innych jedynie pozytywne emocje.  Jednym słowem bawiąc, uczyliśmy się na prawdę istotnych rzeczy, zwłaszcza dla wolontariusza. Nie zabrakło również śmiechu podczas odkrywania umiejętności aktorskich u niektórych z naszych kolegów i koleżanek z klubu. Następne były zajęcia z panem Krzysztofem. Najpierw odbyliśmy krótką, wspólną zabawę ćwiczącą nasz refleks oraz koncentrację, jednak głównym tematem spotkania były relacje między wolontariuszem, a człowiekiem. Zastanawialiśmy się jakimi cechami  powinien się odznaczać każdy z nas podczas kontaktów z dzieckiem oraz z osobą starszą. Później oglądnęliśmy przygotowaną na te tematy prezentację. Analizowała ona trzy psychologiczne aspekty życia człowieka, które muszą się wzajemnie uzupełniać od momentu poczęcia aż do śmierci. Na koniec, wieczorem mieliśmy spotkanie z panem Jackiem. Zaczęło się od rzeczy prostych, wręcz naturalnych jak podanie ręki i popatrzenie sobie w oczy, jednak z niezwykłą świadomością. Później na anonimowych karteczkach zadawaliśmy nurtujące nas pytania, na które chcieliśmy uzyskać odpowiedzi, a także pisaliśmy czego nam brakuje i czego potrzebujemy. Spotkanie to miało nieco inny charakter niż pozostałe dwa. Po prostu kilka godzin spędziliśmy na wsłuchiwaniu się w jego słowa, które miały dar wnikania  dogłębnie w naszą duszę. Pan Jacek w sposób w jaki mógł to zrobić, udzielił nam też odpowiedzi na niektóre z wcześniej zadanych pytań. Późniejszym wieczorem już całą grupą udaliśmy się na zorganizowane dla nas karaoke ,a później wszyscy grzecznie poszliśmy spać . Następnego dnia rano nasz klub razem z panią Halinką rozmawiał o planach dalszej pracy. Później udaliśmy się na jeszcze jedno spotkanie z panem Jackiem, który na szczęście znalazł dla nas jeszcze godzinkę aby dokończyć rozważania z dnia wcześniejszego. Po południu spakowaliśmy swoje   rzeczy i udaliśmy się w drogę powrotną do Gorlic. To był cudownie wspólnie spędzony czas, który każdy z naszych wolontariuszy z pewnością zapamięta na długo.

Klaudia Bogdan

 

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.