Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2018/2019

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

            Dnia 20 kwietnia 2018 odbyła się druga edycja konkursu Górka Fashion Day, w Zespole Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

https://lukasiewicz.gorlice.pl/gorka/gorka-fashion-week-2018

             W tym roku w wydarzeniu brała również udział grupa siódmoklasistów, „Last Hope” – reprezentantów naszej szkoły. O całym konkursie dowiedzieliśmy się stosunkowo krótko przed dniem pokazu, z tego względu czasu do przygotowań było naprawdę niewiele. Z początku byliśmy podzieleni na trzy rozwinięte podgrupy, każda z nich miała za zadanie stworzyć kreację do innej kategorii (Francja Elegancja, Original Character, Recykling). Jednak przez brak czasu, materiałów i zaangażowania niektórych, w dniu próby większość strojów okazała się być porażką. Mimo to nie poddaliśmy się i następnego ranka, kilka godzin przed występem, nowe stroje ujrzały światło dzienne.

 

            Odnośnie samego składu „Last Hope” – największym wyzwaniem było dla nas znalezienie modela (przynajmniej jedną stylizację musiał prezentować chłopak). Uczeń, który miał wziąć udział w pokazie Francja Elegancja niespodziewanie wyjechał, następny kandydat zapomniał o innym występie w tym dniu… Mimo wszystko udało nam się znaleźć idealnego modela i mogliśmy zaprezentować się w następującym składzie J :

Projektantki: Gabriela Łęcka klasa 7b (prezentacja grupy), Jagoda Spólnik klasa 7b (makijaż i stroje), Iga Cetnarowska klasa 7b (makijaż) i Jagoda Barzyk klasa 7b (stroje)

 

Modelki i modele: Natalia Haleczko klasa 7b (Original Character), Wiktoria Gierut klasa 7b (Recykling), Martyna Stępień klasa 7b (Francja Elegancja) i Kacper Drąg klasa 7a (Francja Elegancja)

            Do pokazu musieliśmy również sami dobrać muzykę na wybieg. Początkowy plan był taki, że pobrane na pendrive piosenki miały zostać oddane pod opiekę jednego z licealistów,  zajmującego się nagłośnieniem. Niestety wystąpiły czysto techniczne problemy – pliki na pendrive nie chciały się załadować. Na szczęście uczeń liceum okazał się bardzo miły i wyrozumiały, z pomocą innych kolegów w końcu udało nam się pobrać potrzebne utwory. Do kategorii Francja Elegancja: „Rag’n’Bone – Human”, do Original Character piosenka „Things Are Gonna Get Better” w wersji nightcore oraz do Recyklingu… „AQUA – Barbie Girl” (chociaż początkowe plany były inne, postanowiliśmy wyróżnić się chociaż tym ;) ).

Original Character:

Recykling:

 

  

Francja Elegancja:

            Sama nazwa naszej grupy została wymyślona metodą prób i błędów – jej pierwotna wersja to nie „Last Hope – Ostatnia Nadzieja”, lecz „Lost Hope – Stracona Nadzieja”. Może nasze początkowe nastawienie nie było zbyt optymistyczne, jednak z czasem zdecydowanie się zmieniło. Jedna z jurorek, oceniająca nasze prace pochwaliła nas za wyjątkową kreatywność i oryginalność – jakby nie patrzeć, wyróżnialiśmy się prostotą naszych kreacji.

            Chociaż nie udało nam się wygrać konkursu, ani nawet stanąć na podium, myślę, że wszyscy, choć zmęczeni, byli zadowoleni z udziału w wydarzeniu. Ustawiliśmy sobie jasny cel – weźmiemy udział w następnej edycji i zawalczymy o nagrodę. Dzięki tegorocznemu pokazowi zobaczyliśmy, co możemy zmienić oraz zdobyliśmy stały, niezastąpiony skład, w którym zapewne wystąpimy w 2019 roku. Kto wie, może wtedy zaprezentujemy się pod nazwą „Second Hope”? ;)

Opracowanie i korekta: Gabriela Łęcka

Więcej zdjęć znajdziesz na stronie na facebooku: Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach

Copyright © 2019 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.