Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Początkującym detektywom nasza biblioteka szkolna poleca kolejne części serii  “ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”   M. Wildmark i H. Williams

    

oraz  serii o detektywie Pozytywce napisanej przez Grzegorza Kasdepke.

   

Starszych miłośników tajemniczych spraw i rozwiązywania zagadek mogą zainteresować książki:

  

Przypominam także, że 30 października mija termin przekazywania prac konkursowych, czyli utrwalonych na zdjęciach chwil, kiedy jesteście tak zaczytani,  że z książką Wam naprawdę do twarzy!

 

Każdy może przeżyć przygodę!

 

Przygody przeżywają nie tylko dzieci.

Wiele książek opowiada o niesamowitych, przeważnie bardzo zabawnych, czasami  trochę strasznych, lecz pouczających przygodach różnych zwierząt: domowych psów,  kotów, gęsi, ale również młodych wilczków, nosorożców, kun...

        

Przygoda może się przytrafić pluszowemu misiowi i innym zabawkom, a nawet  skarpetkom…  21 października to według kalendarza Dzień bez Skarpetek. Możecie ich dzisiaj nie nosić, ale nie możecie nie znać serii książek Justyny Bednarek o niesamowitych przygodach skarpetek! Biblioteka szkolna zaprasza :)

Konkurs promujący czytelnictwo dla uczniów MZS nr 1 w Gorlicach


Z książką Ci do twarzy!

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu jest nauczyciel bibliotekarz Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach.
 2. Konkurs promujący czytelnictwo kierowany jest do uczniów Szkoły oraz ich rodziców/opiekunów w ramach realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i związany z hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w r. szk. 2020/2021: Z książką Ci do twarzy!
 3. Cele konkursu:
 • wykorzystanie hasła Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych do promocji czytelnictwa, czyli realizacji jednego z głównych zadań NPRCz,
 • ukazanie codziennych, naturalnych sytuacji, w których książka towarzyszy człowiekowi i jest mu z nią „do twarzy”, kreowanie mody na czytanie,
 • włączenie do wspierania promocji czytelnictwa rodziców uczniów, ukazanie możliwości rozwijania relacji rodzinnych w oparciu o książki   i czytanie,
 1. Uczestnikiem konkursu jest uczeń naszej szkoły, który do 30 października 2020r. dostarczy do biblioteki szkolnej zapakowane w podpisanej imieniem i nazwiskiem kopercie:
 2. a) pracę konkursową,
 3. b) formularz zgłoszeniowy ( Załącznik nr 1),
 4. c) zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik nr 2),
 5. Pracą konkursową jest zdjęcie ucznia naszej szkoły z książką (nie może to być podręcznik), wykonane w naturalnej sytuacji czytania w warunkach domowych ( np. przy biurku, na podłodze, w łóżku ), najlepiej nie pozowane, wykonane przez rodzica / opiekuna lub innego domownika, np. siostrę, brata, babcię, dziadka.
  6. Każdy uczestnik może oddać tylko 1 pracę (wybraną przez siebie i rodzinę spośród większej ilości zrobionych :). Preferowany format zdjęcia 12,5x17,5 cm lub nieco większy.
 6. W pierwszym tygodniu listopada prace zostaną ocenione w trzech grupach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII- VIII przez komisję konkursową na podstawie następujących kryteriów:
 7. a) spełnienie wymogów określonych w regulaminie,
 8. b) odzwierciedlenie na fotografii hasła przewodniego konkursu Z książką Ci do twarzy, uchwycenie sytuacji pogrążenia się przez uczestnika w lekturze oraz emocji towarzyszących czytaniu,
 9. c) walory artystyczne pracy.
 10. W skład komisji konkursowej wchodzą: dyrektor Szkoły, nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel przedmiotów artystycznych, opiekun oraz Samorządu Uczniowskiego, a także jego przewodniczący.
 11. Ogłoszenie wyników konkursu przez szkolny radiowęzeł nastąpi 10 listopada 2020r., a zdjęcia wyróżnione przez komisję konkursową zostaną zaprezentowane na stronie Szkoły oraz na gazetce ściennej biblioteki.
 12. Bohaterowie wyróżnionych prac zostaną nagrodzeni książkami i dyplomami.

 

 

Załącznik nr 1  

                                                                                                                                                                          Gorlice, …………….….  

Zgłoszenie do konkursu promującego czytelnictwo organizowanego przez bibliotekę szkolną  Miejskiego Zespołu Szkół nr 1

w Gorlicach

 

………………………………………………………………………   ucz. kl. ………

Po zapoznaniu się z Regulaminem konkursu Z książką Ci do twarzy, zgłaszam pracę konkursową, czyli moje zdjęcie podczas czytania książki wykonane zgodnie z zasadami konkursu określonymi  w  jego regulaminie.

Tym samym wyrażam zgodę na publikację zdjęcia na stronie internetowej szkoły oraz na gazetce biblioteki szkolnej.

 

 

                                                                                                                                                          ………………………………...

                                                                                                                                                                    / podpis ucznia /

 

 

 

 

Załącznik nr 2

 

                                                                                                                                                       Gorlice, …………….….

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

ul. Piękna 9

38-300 Gorlice

 

Zgodna na udział w konkursie, przetwarzanie danych osobowych

oraz zgoda na przetwarzanie wizerunku

 

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ..………………………………………………………..,

ucz. kl. ...… ....  w  konkursie promującym czytelnictwo organizowanym przez bibliotekę szkolną MZS nr 1 w Gorlicach.  Oświadczam, że znany mi jest regulamin konkursu.

Wyrażam również zgodę na przetwarzanie przez MZS nr 1 w Gorlicach danych osobowych  zgodnie z przepisami Rozporządzenia ogólnego Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 oraz ustawą  z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.

Wyrażam także zgodę na przetwarzanie wizerunku dziecka zamieszczonego na zdjęciu konkursowym w przypadku jego umieszczenia na stronie internetowej szkoły oraz na gazetce biblioteki szkolnej.

 

 

                                                                                                                                                                  ..........................................…

                                                                                                                                                                    podpis rodzica / opiekuna

 

 

 

Z przyjemnością informuję również, że grono czytelników naszej biblioteki powiększyło się ostatnio o 50 uczniów klas pierwszych. W tym roku również, chociaż w warunkach dostosowanych do reżimu sanitarnego, odbyło się tradycyjne pasowanie na czytelnika, poprzedzone pogadankami o zasadach korzystania z biblioteki szkolnej i obchodzenia się z książkami. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książeczki - do czytania samodzielnego lub z rodzicami, zakładki oraz foldery informacyjne o naszej szkole.

O tym , jak ważne jest czytanie dzieciom, z dziećmi, a nawet tylko przy dzieciach (jako dobry przykład :), rodzice pierwszoklasistów mogli posłuchać podczas prelekcji nauczyciel bibliotekarza  Jak i dlaczego zachęcać dzieci do czytania? podczas zebrań  w dniu 21 września.

 Biblioteka szkolna poleca

   Nie da się ukryć, że to już jesień... Jednak to wcale nie oznacza, że miłośnicy przygód i podróży muszą z nich zrezygnować! Jeśli nawet  nie są  możliwe  w  rzeczywistości, zawsze można  odbyć  podróż -  jak to czasem mówią starsi - palcem po mapie ;). Idealnie nadaje się do tego zakupiona ostatnio do naszej biblioteki  fioletowa edycja Map Aleksandry i Daniela Mizielińskich.  Jest to nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowego atlasu dla dzieci. Na każdej z 75 ogromnych map 6 kontynentów i 66 krajów znajdziecie niezliczone ilustracje oraz ciekawostki. Przeniosą Was w wyjątkowe miejsca, sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej, a może nawet zaplanujecie trasę przyszłej podróży.

 

 

 

         

Niekoniecznie  musi  to być  od  razu  podróż  poślubna ;),  taka jak ta, przedstawiona  w  książce  Łukasza  Wierzbickiego,  autora  znanych i lubianych utworów,  jak  Dziadek i niedźwiadek  czy  Afryka Kazika. W swoich książkach Wierzbicki udowadnia, że życie potrafi być równie ciekawe jak fantastyczne historie. W podróż poślubną motocyklem na koniec świata. Dlaczego nie? Pustynie, ośnieżone szlaki, tygrysy,  jadowite kobry. Czy Halina i Stach dojadą do Chin?

 

 

 

 

W tej książce autor przenosi nas w odległe czasy średniowiecza, kiedy   to w roku 1245 dwaj franciszkanie - Jan z Grabowej Doliny i Benedykt Polak, udali się konno w podróż na koniec świata i jeszcze dalej. Mieli dostarczyć list papieski władcy tajemniczego Imperium Mongolskiego. Co spotkało ich po drodze? Czy ich misja się powiodła? Jak zakończyła się ta niezwykła i niebezpieczna przygoda?  

Przygody bohaterów podczas podróży opowiada wiele innych książek. Z pewnością dla każdego znajdzie się coś ciekawego!

 

W tym tygodniu biblioteka szkolna poleca

 

                                                Podróż do krainy fantazji

 

Podróżą do krainy fantazji można określić wyprawę, jaką odbywamy, kiedy czytamy książki.  Dotyczy to szczególnie tych utworów, których autorzy puszczają wodze fantazji, przenosząc czytelników do wymyślonych przez siebie nierealnych światów. 

          Fantazja nie zna granic – ani miejsca, ani czasu – toteż akcja  może toczyć się    w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości, na Ziemi albo na innej planecie, w innej, alternatywnej rzeczywistości, której zwykli ludzie nie dostrzegają, a nawet w czyimś umyśle.  Może być tak prowadzona, że czasem trudno wyznaczyć granice między tym, co uznamy za niezwykłe, ale jeszcze prawdopodobne, realistyczne, a tym, co już nieprawdopodobne, fantastyczne.

        Ten rodzaj literatury, rozpiętej pomiędzy science fiction i fantasy, uprawia wielu pisarzy. Cieszy się on dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych, ale także pośród starszych odbiorców.  Z funduszy przyznanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka szkolna również zakupiła wiele tego typu pozycji. Znajdziecie m. in. nowe, lepsze wydanie serii Harry Potter, kolejne tomy najbardziej lubianych polskich serii, takich jak:  Felix, Net, Nika oraz ... czy  Magiczne krzesło,  a także wiele innych nowości.

     

 

 

Uwaga! Aby lepiej dostosować się do potrzeb uczniów, godziny pracy naszej biblioteki ulegają niewielkiej zmianie, tzn. przesunięciu o 15 minut. W związku z tym biblioteka pracuje

                                    od poniedziałku do piątku  od 7.45  do  13.45.

                            w tym przerwa na prace techniczne  9.40 – 10.25

Ten rok będzie inny niż poprzednie!

 

            O tym nikogo nie trzeba chyba przekonywać…

Z pewnością jeszcze nigdy uczniowie nie czekali tak niecierpliwie na rozpoczęcie roku szkolnego. Większość wcześniej nawet nie podejrzewałaby, że zatęskni za szkołą. Tak jak niektórzy nie sądzą,  że mogliby polubić czytanie… 

            Jak widać, wszystko w życiu może się zmienić, więc warto spróbować i zaglądać do biblioteki!

        W tym roku będzie co czytać, bowiem z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  do którego przystąpiła nasza szkoła, otrzymaliśmy środki na zakupienie  ponad 500 nowych książek! W ubiegłym roku szkolnym o komiksy pytali i młodsi, i starsi uczniowie, dlatego właśnie od nich postanowiłam zacząć prezentację nowości w naszych zbiorach.

Przed przyjściem do biblioteki  koniecznie przeczytajcie zasady, na jakich obecnie pracuje, ponieważ ze względu na pandemię musiały ulec zmianie. Informacje znajdziecie nieco wcześniej na tej stronie, w zakładce biblioteki, a także na gazetce ściennej na korytarzu. W tych miejscach szukajcie też wiadomości o kolejnych nowościach, które systematycznie będą opracowywane, wprowadzane do bazy, oprawiane i udostępniane.

                                                                                                                                                            DW

 

Narodowe Czytanie “Balladyny” w naszej szkole

 

       Z inicjatywy biblioteki szkolnej w piątek 4 września na 3. lekcji odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie “Balladyny”.  Zachęceni przez p. Danutę Wronę rozpoczęli akcję i dali dobry przykład pan dyrektor Waldemar Pyznar oraz opiekująca się szkolnym samorządem p. Małgorzata Zielińska. Przedstawili postacie Grabca i Goplany, czytając przez szkolny radiowęzeł jedną z pierwszych scen utworu, dzięki czemu fragmentu “Balladyny” wysłuchali wszyscy uczniowie szkoły.  Następnie w swoich salach pod opieką nauczycieli klasy VII i VIII, a także niektóre młodsze czytały  kolejne fragmenty  dramatu Słowackiego, natomiast najmłodsi, tacy jak kl. II b, wiersze z klasyki literatury polskiej dla dzieci.  

       W ten sposób już na początku roku szkolnego podjęliśmy działania propagujące czytanie, co wiąże się z przystąpieniem MZS nr 1 w Gorlicach do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wkrótce przekażemy więcej informacji na ten temat oraz przesłane zdjęcia.

NAGRANIA

                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                      

Podejmijcie wyzwanie i ...

 

Włączcie się do akcji Narodowe Czytanie!

 

Narodowe Czytanie to zapoczątkowana w 2012 roku akcja społeczna upowszechniająca w Polsce znajomość

literatury narodowej. Fragmenty dzieł odczytywane są publicznie m.in. przez wielu znanych Polaków, poczynając

od Prezydenta RP z małżonką. Do akcji włączają się aktorzy, dziennikarze, celebryci,

społecznicy, samorządowcy, nauczyciele.

       W bieżącym roku, w sobotę 5 września, czytana będzie “ Balladyna", utwór Juliusza Słowackiego od dwóch stuleci zaliczany do klasyki literatury polskiej, poznawany w szkole przez kolejne pokolenia.  Teraz pora na Wasze…Mam na myśli zwłaszcza klasy starsze, VII i VIII, ale VI także mogą  poznać jedną z pierwszych scen.

 

      “Balladyna” to utwór dramatyczny,  podzielony na akty oraz sceny, dialogi i monologi postaci, toteż najlepiej czytać go z podziałem na role. W poszczególnych scenach występują przeważnie dwie, trzy lub cztery postacie, więc wystarczy kilka osób z klasy, które zapoznają się ze swoimi kwestiami w domu, aby podczas lekcji języka polskiego lub godziny wychowawczej (oczywiście po uzgodnieniu z nauczycielem) włączyć się do akcji, odczytując wybraną scenę lub dwie. 

Bardzo Was do tego zachęcam!

Zróbcie zdjęcia, nagrajcie filmiki, a umieścimy je na stronie szkoły.

Można także dołączyć się do challenge’u ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach       

 

Biblioteka szkolna  MZS nr 1 w Gorlicach w roku szkolnym 2020/2021,  w okresie pandemii COVID-19, będzie funkcjonować na podstawie zasad ustalonych w oparciu o wytyczne MZ, GIS  i MEN.

1.  Biblioteka MZS nr 1 w Gorlicach udostępnia swoje zasoby wyłącznie uczniom   i pracownikom Szkoły.
2. Podczas korzystania z biblioteki należy przestrzegać ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego: zachowywać dystans, stosować osłonę nosa i ust, jednorazowe rękawiczki lub dokładnie zdezynfekować dłonie.
3. W  punkcie obsługi czytelnika, umieszczonym przy drzwiach wejściowych  do biblioteki, może znajdować się tylko jedna osoba, kolejne oczekują na korytarzu, od strony gazetki ściennej bibloteki.
4. Oddając książkę, czytelnik staje w przestrzeni tuż za drzwiami, podaje wyraźnie swoje nazwisko, imię oraz numer inwentarzowy zwracanego egzemplarza. Znajduje się on na jednej  z pierwszych stron książki, pod pieczątką bibloteki szkolnej. Warto poszukać go i sprawdzić wcześniej, by nie zabierać czasu, zwłaszcza podczas przerw, kiedy z biblioteki chce szybko skorzystać więcej osób.
5. Książkę zdjętą przez bibliotekarza z konta, czytelnik wkłada do kosza przeznaczonego na kwarantannę zbiorów, starając się go nie dotykać. Egzemplarze zebrane w ciągu dnia pracy biblioteki, oznaczone datą, trafiają w miejsce wyznaczone do kwarantanny i przez co najmniej 2 dni nie mogą być udostepniane innym uczniom. Dlatego tym bardziej ważne jest oddawanie wypożyczonych książek w terminie.
6.  Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
 1. a) Aby obsługa czytelników mogła przebiegać szybko i sprawnie, uczeń chcący wypożyczyć książkę podczas przerwy, powinien podać jej tytuł i autora.
 2. b) Jeśli ich nie zna, potrzebuje więcej czasu do namysłu lub porady bibliotekarza w wyborze, powinien przyjść w innym czasie, poza przerwą śródlekcyjną.
 3. c) Nowe zasoby biblioteki będą systematycznie eksponowane na regale najbliżej drzwi i stanowiska bibliotekarza, a informacje o nich umieszczane na gazetce biblioteki na korytarzu oraz na stronie internetowej szkoły. Umożliwi to wcześniejsze rozeznanie i podejmowanie decyzji przed wejściem do biblioteki.
 4. d) Po uzyskaniu zgody bibliotekarza, pod jego opieką i zachowując środki ostrożności wskazane w punkcie 1., czytelnik może podejść do regałów w wyznaczonej strefie, przejrzeć wzrokowo ich zawartość oraz wskazać bibliotekarzowi wybraną książkę.

 

      Godziny pracy biblioteki

       poniedziałek - piątek           7.30 – 13.30

       w tym prace wewnętrzne    10.00 - 11.15

 

Książka na wakacje

 

Drodzy uczniowie!

Tego lata pogoda nas nie rozpieszcza, a na  dzień pochmurny jak te ostatnie warto mieć możliwość przeniesienia się do innego, mniej szarego świata.

Z powodu pandemii długo nie mogliście korzystać z zasobów biblioteki szkolnej, dlatego chcemy Wam to wynagrodzić.

Po oddaniu podręczników wstąpcie do biblioteki po książkę albo dwie na wakacje. One też się za Wami stęskniły!

W dniach 25 maja - 26 czerwca 2020 r. biblioteka szkolna MZS nr 1 w Gorlicach będzie dostępna dla uczniów i nauczycieli w zakresie dostosowanym do zasad funkcjonowania szkoły i obowiązujących obecnie procedur, a także do zadań biblioteki szkolnej związanych ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego.

1.Zawieszona zostaje możliwość wchodzenia między regały i przeglądania zasobów, a wypożyczanie materiałów bibliotecznych będzie się odbywać w zakresie ograniczonym do niezbędnego minimum w godzinach 9.00 – 13.30.

2.W dniach 25 - 29 maja 2020r. z biblioteki będą mogli korzystać przede wszystkim przychodzący do szkoły uczniowie klas I – III, klas VIII  oraz pracownicy szkoły.

3.Uczniowie zwracają wypożyczone książki do 10 czerwca, z zachowaniem wymaganej ostrożności.

4.Nauczyciel bibliotekarz przyjmuje zwroty przy stanowisku usytuowanym w drzwiach biblioteki. Zwracający pozostaje na korytarzu, dbając o zachowanie odpowiedniego dystansu. Oddawane pozycje trafiają na kilkudniową kwarantannę w miejscu niedostępnym dla czytelników.

5.Książki przyniesione do zwrotu przez uczniów klas I - III (lub ich rodziców) zbiera do pudełka /reklamówki, a następnie przekazuje bibliotekarzowi opiekujący się dziećmi nauczyciel. Może także złożyć na kartce zamówienie na książki, które dzieci chcą wypożyczyć.

6.Uczniowie klas VIII zwracają książki samodzielnie, przychodząc do szkoły na konsultacje lub specjalnie w tym celu. Przestrzegają przy tym zasad podanych w punktach 1-4.

Można także przynieść pozycje wypożyczone przez pozostające w domu młodsze rodzeństwo.  

Uwaga: Jeżeli na koncie bibliotecznym ucznia kończącego szkołę pozostaje jakaś nieoddana pozycja, odbiór świadectwa zostanie wstrzymany.

Jeśli książka została zagubiona, trzeba ją odkupić i dopełnić formalności. Warto się tym zainteresować wcześniej, gdyż w ostatnich dniach roku szkolnego bibliotekarz zajmuje się odbiorem tysięcy wypożyczonych podręczników.

7.Uczniowie klas IV-VII zwracają wypożyczone książki w pierwszym tygodniu czerwca, przychodząc na konsultacje lub według zasad, które zostaną podane w kolejnym komunikacie.

 

Czym skorupka za młodu nasiąknie, czyli wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

Zamiłowanie do czytania i nawyk sięgania po książki powinno się kształtować już we wczesnym dzieciństwie,

dlatego biblioteka szkolna nawiązała współpracę z wychowawczynią  grupy przedszkolnej  „ Słoneczka”. 

Od kilku tygodni we wtorki rano przychodzą do dzieci pod opieką p. Danuty Wrony  starsze koleżanki,

uczennice z klasy VB. Czytają przedszkolakom oraz pokazują, że warto przyłożyć się do opanowania liter

i sztuki czytania, by móc w przyszłości samodzielnie wybierać i poznawać te książki, na które ma się ochotę.

W piątek, 15 listopada przedszkolaki pierwszy raz odwiedziły szkolną bibliotekę i z wielkim zainteresowaniem

przeglądały książki znajdujące się na półkach, szczególnie te przygotowane specjalnie dla najmłodszych.

Poznały zasady wypożyczania i dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki szkolne.

Podsumowaniem wizyty było przekazanie dzieciom kosza książeczek, głównie bajeczek, uzbieranych

w ramach prowadzonej w październiku akcji „ Adoptuj książkę”. Uczniowie naszej szkoły przynosili wówczas

do biblioteki te, z których już „wyrośli”, by  mogły się nimi cieszyć inne dzieci. Książeczki dla najmłodszych

posłużą teraz naszym przedszkolakom.

 

 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

             

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  W tym roku  nasza szkolna biblioteka

chce go zaakcentować  akcją  „Adoptuj książkę”.  Jeśli masz w domu samotne, porzucone książki, 

z których już „wyrosłeś”, możesz je przynieść do biblioteki  w dniach  15-18 października, aby przygarnął

je i mógł się nimi cieszyć ktoś inny.  Zasady są proste: książki muszą  być  w dobrym stanie, przeznaczone

dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat, także pozycje z  listy lektur dla szkoły podstawowej. Na stronie

tytułowej należy umieścić przylepną karteczkę z imieniem i nazwiskiem osoby przekazującej. Jeśli jedna

osoba przynosi więcej książek, powinny być zapakowane w podpisanym pudełku. Po 20 października

książki zostaną  zebrane i podzielone na cztery grupy, a pod koniec miesiąca udostępnione „do adopcji”,

oczywiście bezpłatnie. Książeczki dla najmłodszych trafią do naszego przedszkola, zaś pozostałe

będzie można przygarnąć w 3 grupach wiekowych: dla klas I-III, dla klas IV-VI oraz dla klas VII i VIII.

Pierwszeństwo będą miały osoby, które przyniosły i przekazały książki innym. Rozejrzyjcie się, pomyślcie,

uzgodnijcie z rodzicami i przygotujcie książki „do adopcji”.                

30 września 2019r. w trakcie  uroczystości  pasowania pierwszoklasistów na uczniów odbyło się także

symboliczne przyjęcie ich do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Podczas poprzedzających 

to wydarzenie klasowych spotkań z panią  Danutą Wroną uczniowie  zostali zapoznani z zasadami

udostępniania  oraz obchodzenia się z książkami tak, by  mogły służyć jak najdłużej. Na poniedziałkowej

uroczystości starsze koleżanki z klasy Vb  jeszcze raz przypomniały je  najmłodszym  w  sympatycznej

wierszowanej formie, po czym przyrzekli oni, że będą  książki szanować. Następnego dnia  pierwszy

raz  mogli wypożyczać je z szkolnej biblioteki, co dla niektórych było wielkim przeżyciem…

 

GALERIA ZDJĘĆ

KSIĄŻKA JEST TO MĘDRZEC ŁAGODNY

I PEŁEN SŁODYCZY.

PUSTE ŻYCIE NAPEŁNIA ŚWIATŁEM,

A PUSTE SERCE WZRUSZENIEM

[…] KSIĄŻKA WSZYSTKO POTRAFI.

 

(Kornel Makuszyński)

Biblioteka szkolna ogłasza akcję

pt.

 

KSIĄŻKA NA ŻYCZENIE

 

Celem tego przedsięwzięcia jest wyłonienie tytułów książek, które najchętniej czytacie  i które chcielibyście mieć  w bibliotece szkolnej.

Napiszcie  na kartce tytuły książek według Was najbardziej ciekawych, interesujących, które chcielibyście przeczytać lub polecilibyście do przeczytania koleżankom i kolegom.

Wasze propozycje zostaną uwzględnione przy najbliższych zakupach  nowości książkowych do naszej biblioteki.

Kartki z propozycjami tytułów książek składajcie w bibliotece  do 28 lutego.

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.